Valgustid

Mõistliku hinnaga disainvalgustid koju

Autor: Blogipidaja
 
Jaanilaupäeval on päev 18 tundi pikk. Jõululaupäevaks kahaneb see 6 tunni ja 22. minutile ehk kolm korda lühemaks, kas teadsid? Kuna suur osa kvaliteetajast möödub nüüd pimedal ajal ja enamasti koduselt, siis määrab valgusti valik elus päris palju. Lisaks on see aksessuaar. Mood ei kõnni ainult tänaval. 
 
Pealegi, disain ei ole alati hirmkallis. Järgnevas galeriis on valitud teadlikult valgustid, mille hind jääb 100 - 200 eur., mõned efektsed erandid nende hulgas. 

Põrandavalgusti on hädavajalik

Tervet tuba valgustada on liiga kulukas ja mis peamine, silma koormav, kui Sulle meeldib õhtuti diivanil lugeda. Valgusti võid valida ka selle järgi, kas toas askeldab üks või mitu pereliiget. Liigendused on nutikad, valguse saab suunata täpselt objektile. 

Põrandavalgustid

Loo õdus lugemisnurk kui vajad eraldust

Vajad selleks vaid paari mööblitükki. Ehk on Sul need juba kodus olemas? Ideaalne nurk on akna läheduses. 
 
Porandavalgusti lugemisnurka Common Moobel
 
Valguse-varju mäng, mida põrandavalgusti loob, tekitab hubasust. Trendikam, nn "Cinema" tüüpi valgustit on peenemate metalsete jalgadega.
 
Cinema valgustid Common Moobel

Avarasse elutuppa vali pretensioonikas valgusti või klaas ja metall.

Moodsas elamus on lagi vahest kõrge, kohati läbi kahe korrusegi. Trendikad on vanast tehasest renoveeritud korterid. Valgusti ei saa sel juhul tagasihoidlikuks jääda.
 
Laevalgusti giona Common Moobel
 
Metallist ja klaasist hõbekuulid, üksi või mitmekesi koos. Kõige suurem kuppel on 40 cm. läbimõõduga. 
 
Valgustid Common Moobel
 
Väiksemad ja kandilisemad kuplid on veidi tagasihoidlikum valik.
 
Elutoa valgusti1 

Köök on palju enamat kui söögivalmistamise ja söömise koht.

Valgus tuuakse vajalikesse kohtadesse lähemale, sest tööpaikade hea valgustatus on siin tõesti oluline. Klaas ja metall köögis lisavad glamuuri, nagu teisedki läikivad pinnad. 
  Köögivalgusti1
Söögilaua valgustamine annab võimaluse kasutada seda rohkemaks, kui vaid söömine -  õppimiseks ja mängimiseks, tundidepikkuseks koosviibimiseks sõpradega või töötamiseks hiliste öötundideni.  
 
Lamp söögilaua kohale 

Magamistoas on oluline hea valgustatus voodipeatsis ja peegli ees

See on ruum, kus pole vaja valgusteid teistele eksponeerida, need peavad vaid endale silmailu pakkuma. Kombineeri erinevaid valgusteid. Lugemisvalguse voodipeatsis võiks saada mugavalt, ilma voodist tõusmata välja lülitada. 
 
Valgustid Common Moobel 2
Foto: Common mööbel

LED pirn kulutab murdosa energiast, võrrelduna vana hõõglambiga.

LED pirni eluiga on üle 20 korra pikem, sõltuvalt pirnist isegi kuni 50 korda pikem vanast hõõglambist. Kõige olulisem on aga selle väike energiakulu - 60 W pirniga võrreldes kulutab LED pirn 6-10 W, ehk murdosa. 
 
Reflektoriga pirn hajutab valguse ühtlaselt ja ei pimesta silma. Ekslik on arvamus, et LED pirn on vaid külma, sinaka valgusega. Tegelikult on neid valida ka soojemat valget valgust kiirgavaid. Neid on saadaval ka samasuguste soklitega, nagu vanadel hõõgniidiga pirnidel olid (niisuguse sokli tähis karbil on E27).  
 
Valgusti Common Moobel
 
Pirni soklite tüüpe on mitmeid. Valgustit ostes tasuks sokli tüüp meelde jätta või lausa üles kirjutada, sest pirnide hinnad ei ole enam kaugelt endised ja soklitüüpi ei pruugi silma järgi kindlaks teha. 
 
Ainus sokkel, mida teavad vist kõik, on keermega, selle tähiseks on E (E27 tähisega sobib pirnipessa, kuhu vanasti käis hõõgniidiga pirn, E14 on kitsama läbimõõduga keermega sokkel). Veel on G, GU, ja GY soklid, R ja T tüüpi soklid.

Säästa silmi ja naudi sügist

Sügis on kodusem aeg, siin on nauditav olla, kui sätid seda hingega. Uuenduskuur ei pea tähendama ilmtingimata suurt väljaminekut. Detailid - bleed, küünlajalg, diivanipadi, uus valgusti, loovad kodust kõige parema koha. Ehk oled ammu mõelnud lugeda mõnd vana lemmikraamatut või midagi sootuks uut. 

Kui tahad teada, kui kui pikk on päev täna, Sinu sünnipäeval, aastavahetusel, talvisel pööripäeval või jaanipäeval, siis kontrolli siit.
 
 
Loe veel: