Disainmööbel

Maakoju sobib täispuidust klassikaline mööbel. Inspireeru!

Autor: Blogipidaja

vitriinkapp-kummut

Suvel kolib elu õue ja maale. Enamus meist, kes pika talveperioodi moodsas linnakorteris veetnud, hakkavad õhkama muruplatsi, kirsside, võrkkiige ja linnulaulu järele. Võimalusel pöörab autonina linnast välja lähedaste või sõprade maakoju, kuni ühel hetkel sünnib otsus ja tekib võimalus omaenda maale ja -koju suunduda. Ja edasi võtab iga vaba momendi remonditööd ja sisustamine. Niisugune situatsioon on tuttav aina enamatele.

Mis on maakodu sisustamisel tähtis?

Söögilaud ja selle ümbrus

Söögilaud-mööbel-internetist

Maakodus on aukohal köök ja söögi valmistamine. Vanasti veetis perenaine siin suure osa ajast ja köögis levisid pea alati lummavalt head lõhnad. Siin võõrustati ka kõik külalised ja söögilaud ei olnud kunagi tühi. Lõuna-Eestist pärineb vana hea tava külalistele süüa kaasagi pakkida, külalised ei tulnud ega lahkunud kunagi tühja käega. Ainuüksi see näitab, kui tähtis koht oli vanasti köök. 

Tänagi on maakodus au sees suure söögilaua ümbrus, kuhu külalised esimese asjana maanduvad. Koht täitub mõnusa suminaga.

Pikk pink.

Äraütlemata praktiline istumiskoht - kuhu hea tahtmise korral võib üllatavalt palju rahvast mahtuda ja mida istekohtade puudusel terrassile ja aedagi tassida. Üldse kohtab toole maakodu söögilaua ümber erinevatest ajastutest. Need sobivad sinna hästi, kuni köögis tehakse remont. Siis tasub need uute iluduste vastu vahetada. 

söögilaud ja toolid

Toretsev vitriinkapp.

Nõusid ja köögikraami maakodus eksponeeritakse, isegi kui need on vanad ja kriimulised. Taldrikud, kausid ja tassid sätitakse ruuduliste klaasuste taha. Paksudel sahtlitel on tihti ees dekoratiivsed nupud, need panevad kapi särama ja tekitavad ka täiskasvanutel lapselikku huvi neist sikutada. Kas oled märganud, kui põnev tundub nende sahtlite sisu?

mööbel-vitriinkapp-common

Kui niisugune võimas vana eksemplar maakodust puudub, siis sellest saab iga perenaise vaat, et kinnisidee. Ilma uhke pilgumagnet-vitriinkapita pole söögituba või köök täiuslik. Investeeringud söögituppa kui ühte enimkasutatavasse ruumi tasuvad end kuhjaga ära.

söögitoa mööbel

 Elutoas on kindel koht raamaturiiulil ja mahukal kummutil

Raamaturiiulile sätitud vanaema-aegsed raamatud, pildid ja kell leiavad kõigi imetluse. Need jutustavad perekonna lugu ja loovad asendamatut hubasust. 

Byron-T10-grau-T12-wei-T21-grau-T31-wei-T65-wei-T66-grau-847515grob

Vanasti ei osatud suurest garderoobikapist undki näha. Panipaikadena kasutati kummuteid ja kirste. Õnn on see, kui saad koduga mõne ajahambast puretud kummuti või kirstu kaasa või pärandab niisuguse Sulle sugulane. Kas oled märganud kui palju tähelepanu see pälvib ka remonditud ja uue sisustuse keskel?  Ka tänane maakodu järgib tihti sama joont, mistõttu on kummutid ja kirstud, nii vanad kui uued kõrges hinnas. 

 kummutud-common

Esik jääb tagasihoidlikuks

Esik on maakodus enamasti pisike ja peamiselt nurgatagune poriste jalanõude hoiukoht. Kui siia sättida paksude raamidega peegel ja kapike, kuhu toetada kott või külakost, polegi rohkemat tarvis. Säti siia ka nagid üleriietele ja juba saabki kõige tähtsamasse ruumi edasi suunduda. 

esikumööbel,peeglid

 Mööbel on kindlasti puidust

Kõige vanem mööblimaterjal - puit on maakodus asendamatu. Puit on pikaealine ja talub temperatuurikõikumisi. Ka kõik puidutoonid on kindlapeale minek.

viewimage-7

 Kuna maakodulik stiil õhkab hubasust, siis märkab seda tihti ka linnakodudes. See sobib modernsesse koju, täiesti kaasaegse sisustuse keskele. 

 Uudista meie suurt mööblikollektsiooni, mis meil on Sulle maakodu sisustamiseks pakkuda. Kliki ja uudista ka hindu.

 

 Byron T15Byron T21Byron T03Byron T10

Opus T18Opus T03stockholm

stockholm2charachara2

 

Meie riiulitega lood korra stiilselt!

Autor: Blogipidaja

Kui Sa ei ole suur ja teadlik kunstiaustaja, kipuvad suured seinapinnad kodus tühjaks jääma. Ka lihtsate riiulite abil kaunistad seina. Boonusena hoiad korda pisiasjade hulgas.

Lisasime meie, Common mööbli e-poodi, sarja eriti efektseid riiuleid. Selleks, et saaksid koos armsate asjade eksponeerimisega koju ka veidi elu tuua. Värvid on moes, juba ammu.

Kas otsid koridoris tihti võtmeid? Või pead selleks juba jalga sätitud jalanõud uuesti ära võtma, sest võtmetel ja teistel vajalikel pisiasjadel pole käepärast kohta? Või ärritab sind mõni teine pereliige, kes jalanõudega tuppa marsib?

Koridori riiulile sobivad imehästi ka perepildid. Pole toredamat tervitust, kui naeratavad lähedased.

 Riiulid95 Common moobel

Mängi riiulitega, nagu legodega. 

Lastetoas pole mõtet riiulite vajalikkusest rääkidagi. Siin täituvad need suure tõenäosusega. Lisakomplekti abil saad juurde hulga vajalikku ruumi ja kujundada seinale täitsa uue mustri. 

Riiulid2 Common moobel

Lõbusad toonid ja kujundid

Ole ise sisekujundaja. Värvid, mida seinad kannavad, võivad jätkuda riiulil. Kuid vastandvärvidki sobivad omavahel imehästi, sest võimendavad üksteist - näiteks lilla-kollane-oranz ja sinine-punane-roheline.

Rahuliku värvikombinatsiooni saad tekitada sarnaste värvidega, näiteks oranzi-kollast, sinist-lillat, punast-roosat kombineerides.  

Kui tuba on juba piisavalt kirju, siis ühevärviline või must-valge kombinatsioon toob tasakaalu. 

Riiulid7 Common moobel

Säti neid lauale, kapile põrandale või seina. Jaga ruumi osadeks, mänguruumi jagub.

Meie e-poest leiad maitsekalt kokku sätitud komplektid - ristkülikud, ringid ja ruudud, komplektis 3 või 4 tk. Uuri siit valikut ja hindu.  

 

Disainmööbel on väärtus aastateks.

Autor: Blogipidaja

Kodu näitab, kes me oleme. Efektsed ja omanäolised sisustuselemendid ja disainmööbel kodus näitab, et pead lugu kodus veedetud ajast. Need ei kätke endas vaid ilusat välimust, kvaliteetset teostust ja materjali. Efektne välimus, kui esmane märk on vaid murdosa sellest, mida disainmööblil pakkuda on.  

Disainmööbel täidab oma rolli.

Disaini ülesanne on muuta ümbritsev keskkond ilusamaks, mugavamaks ja  paremaks. 

Calligaris_Common_moobel

Disain on ka protsess, mis tuvastab probleemid ning lahendab need mängulisel, looval ja esteetiliselt kaunil  viisil. Tulemuseks on hästitoimivad lahendused.

Tooli funktsioon on aidata kehal puhata, lõõgastuda ja seda  toetada. Disaineri tool ei väsita pärast mõningast istumist,  see neelab meid endasse ja töötab meie kasuks. See on  praktiline. 

Disainmööbel pakub tõelist kasutusmugavust.

Kasutusmugavuse tähtsus ilmneb siis, kui oleme löönud käega ja soetanud koju nimeta soodsa eseme põhjendusega, et "ahh, käärid on käärid". Kui me avame nendega vaid piimapakki, siis polegi tähtsust, missugused käärid sahtlist võtame. Eset, mida kasutame aga pidevalt, hakkab läbimõtlematu ja odavaimatest materjalidest tehtud vahend meid alt vedama, või puruneb midagi kõige vajalikumal hetkel. Võib kihla vedada, et kõigil meil on niisuguseid ärritavaid kogemusi. 

Disainmööblile valitakse päriselt parimad materjalid.

See ei ole loosung, sest usaldusväärsus on niisugustele brändidele ülitähtis. Ootuste ületamine on kohati eesmärk omaette. Korralik disainmööbel ei kulu ebaloomulikult kiirelt, ega hakka siit-sealt logisema ja narmendama. See võib üllatada hoopis vastupidavusega, põhjuseks erilise hoole ja tõelise vastutustundega valitud materjalid. Tihti on need teada-tuntud looduslik valik - metall, klaas, puit, nahk jt., võimalusel ka keskkonnasäästlik. 

Calligaris_Common_moobel

Disainmööbel on looming.

nutikad asjad

Tõeline disainmööbel rõõmustab kasutajat loovuse, mängulisuse ja põnevusega. Funktsioonid on lahendatud nii, et meie ainuke roll on seda nautida. Lisaks kaunid värvigammad, vormid, tekstuurid jm. kujutades endast tõelist loovuse paraadi, ei jäta see meid kunagi külmaks. See kas meeldib väga, või üldse mitte. Leides aga oma, kujuneb esemest kodus tõeline pilgumagnet ja pikaajaline lemmik.

Disain on nutikas.

Ta teab, mida just Sina koju ootad ja kuidas Sinu ellu põnevust tuua. Ta teab, milleks Sina üht või teist mööblieset eelistad kasutada ja nagu juhuslikult on tal selleks mõni nutikas lahendus varuks. Ja iseenesestmõistetavalt on Sulle sobiv tooni- ja materjalivalik esindatud. 

Calligaris laud3

Tule meie Tartu salongi, tutvustame Sulle ülemaailmse tuntusega brändi Calligaris nooruslikku, kuid väärikat disainmööblit, mida on arendatud juba üle 90. aasta. Ja 90 aastat Calligarise moodi on kaasaegselt ja intelligentselt, sest ettevõtte strateegia hõlmab noorte ja vihaste disainerite kaasamist.

Muideks, neil on üle 70 esindussalongi globaalsetes tõmbekeskustes üle maailma, mõnede näidetena Milaanos, Pariisis, Londonis, Roomas, Moskvas, New Yorgis, Pekingis. Eestis on bränd esindatud ainukesena Common mööbliäri Tartu salongis.

Pudelihoidja

Märkimist väärib fakt, et kuni 90. aastateni toodeti kogu mööbel vaid hoolikalt valitud täispuidust - lauad, toolid, voodid, kapid, nagid, dekoratiivelemendid jm. Seega on bränd puidu alal hindamatu kogemusega.

Kuni Sul pole võimalust disaini oma käega katsuda, ammuta inspiratsiooni nende värskest kataloogist:  http://bit.ly/1XGr9pm    

logo

Sind külla oodates,

Common mööbliäri!

Calligaris_Common_moobel

Loe veel: 

Mõistliku hinnaga disainvalgustid koju